top of page

האמהות הנכספת

*בהשראת "גירל" מאת ג'מייקה קינקייד


תניחי את הבגדים המלוכלכים של הבת שלך בסלסלה נפרדת, רצוי שתהיה ורודה. אל תכבסי את הבגדים של הבת שלך באותה הכביסה שלך, זה מטונף. כשאת מכבסת את הבגדים של הבת שלך תשתמשי באבקת כביסה איכותית ועדינה, תשימי מרכך מבשם של תינוקות. תתלי את הבגדים של הבת שלך ישר אחרי שהמכונה מתחילה לצפצף שתזיזי את התחת שלך לכבות אותה. כשאת מקפלת את הבגדים של הבת שלך תקפלי אותן בצורה מסודרת לפי צבעים, תמקמי אותם כמו חיילות ת"ש ותכיני קפה לכל דורש, לעזאזל תלמדי כבר להכין קפה שחור עם הל כמו שצריך. כשאת יוצאת עם הבת שלך לגן, תטרחי לסרק את השיער שלה וגם את שלך - אף אחד לא רוצה לראות אותך בטרנינג עם ליפה על הראש. כשאת מסרקת את הבת שלך אל תסרקי אותה חזק, את לא אמא מתעללת. כשאת פוגשת הורים אחרים בכניסה לגן, במיוחד אבות, תחייכי, גם כשלא בא לך, שלא יחשבו שאת כונפה ממורמרת. כשהבת שלך חוזרת מהגן תמיד תדאגי שתהיה ארוחה חמה על הכיריים, ולא, לא חביתה. מתי כבר תהיי כמו השכנה ממול שמתקתקת הכל עם שני תאומים? אל תתבכייני, אין לך את הזכות את לא יודעת להכין פאי רועים. את פשוט עצלנית, כמה פעמים צריך להזכיר לך להחליף סדינים למיטה של הבת שלך. את לא מצחצחת לה את השיניים מספיק טוב. הבת של בת דודה שלך מדברת שתי שפות. כשיש לילדה שלך יום הולדת תארגני מסיבה ותזמיני את מיכל את הקטנה. חשוב שהבלונים יהיו בסקאלת צבעים של פסטל. אל תכיני בעצמך את העוגה, תשלמי על אחת, קמצנית. תעלי הכל לאינסטגרם, אם אין לך אחד - תפתחי. אם אין לך מספיק עוקבים, תתביישי. אם יצא שהבת שלך יותר יפה ממך תדאגי לשבח את אבא שלה. תשכבי עם אבא שלה. יותר מפעם בשבוע.


את אישה כן או לא?


אל תסתובבי עם לק אכול באצבעות את כבר לא בת חמש-עשרה. כשאת מארחת תתאפרי, לא משנה שאת בבית. תלמדי מתכונים של סבתות מרוקאיות אבל שלא תעזי להיות אחת, תלבשי בגדים צמודים שיראו איזה תחת יש לך. אם את תמניה תדאגי שלבעלך יהיה ג'חנון עם ביצים חומות בשבת, אחרת למה הוא התחתן איתך. כשהבת שלך חולה תשבי ליד המיטה שלה ותלטפי לה את הראש, תמדדי לה חום כל שעה עגולה. תקראי בחרדה באינטרנט על כל התרופות האופציונליות ותלכי רק על טבעי, מה את מנסה להרעיל את הבת שלך? עוד לא חיסנת אותה נגד שפעת?


את אמא כן או לא?


אל תתקמטי, אל תתחילי להידלל, אם צצות לך שערות לבנות בשיער רוצי לספר הקרוב לביתך, תשלמי לו ביד נדיבה ותחליפי פרצוף. כשאת מגיעה לספר אל תעמדי כמו נוד בכניסה, תמצאי כיסא בצד לשבת בו ותחכי לתורך. תגידי תודה שהוא מוכן לגעת בך. כשאת בהריון שני אל תשמיני יותר ממה שצריך, למה את לא עולה במשקל? את אוכלת?, תדאגי לאכול אגוזים וקייל. אל תשכחי לקחת את הכדורים של הויטמינים, תורידי אפליקציה שתזכיר לך שאת צריכה לקחת ויטמינים. אל תשכחי ללכת לכל התורים, תדאגי לעובר שלך, תדברי אליו. כשאבא שלך מדבר - תקשיבי, גם אם אין לך כוח תעשי שאת מקשיבה ותשקיעי בזה.


איפה הכבוד שלך?


כשאת בוחרת שם לילדה השנייה שלך תתייעצי עם רב, השם שבחרת לא משנה, את לא רוצה שיהיה לה מזל רע. את רוצה שיהיה לבת שלך מזל רע? את אמא חרא?

כשאת הולכת לחמותך תגידי אמן וכן ורוב הזמן תשתקי. תגידי תודה שהפולניה לא נפטרה במקום שהבן שלה הביא אותך הביתה. אל תלבשי תחתונים בלויים, אל תורידי את הזבל בעצמך, את לא גבר. אל תחני יותר טוב מבעלך. אל תתמקחי על כסף, אל תקני לבת שלך בובת נחש, מטוס ומכונית, את רוצה שהיא תהיה לסבית?

אל תעשי עסקים, זה לא מעודן. אל תוציאי חשבוניות, אל תביני באקסל. כשהשכנה ממול מביאה לך מופלטות תגידי תודה, תסגרי את הדלת ותזרקי אותן לפח, שלא יגדל לך התחת. כשאת מוציאה את הבת שלך מהלול תחייכי אליה, תגידי לה בוקר טוב ותחליפי לה מיד חיתול. תכיני ארוחת בוקר מושקעת לכל המשפחה עם ביצי עין וחיוך כמו בסרטים, תעלי על עקבים, למי אכפת שיש לך בלט דיסק, את רוצה להגיע לאמהות הנכספת?


6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント


unnamed.jpg

Danielle Madmon Artist

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page